تاریخچه کارخانه کمباین سازی ایران

تاریخچه کارخانه کمباین سازی ایران


کارخانه کمباین سازی ایران در سال1348 تاسیس گردید و در سال1349 به بهره برداری رسید و نام قبلی این کارخانه جاندیر بود.

شرکت کمباین سازی ایران فعالیت خود را در زمینه تولید انواع ماشین آلات کشاورزی آغاز کرده است و تاکنون هزاران دستگاه کمباین تولید کرده است.

این کارخانه مجهز به دستگاهها و ماشین آلات گوناگون و مدرن ترین فن آوری است و در تمام عرصه های بازار داخلی و خارجی حضور یافته است.

شرکت کمباین سازی ایران دارای گواهینامهISOدر مدیریت کیفیت است و همچنین موفق به دریافت گواهینامه کایزن شده است.

مسئولین کمباین سازی ایران به همراه20 نمایندگی و شعبه در سراسر جمهوری اسلامی ایران ابزار یدکی و خدمات پس از فروش این شرکت را به مشتریان عرضه می کنند. و علاوه بر آن گروههای سیار این شرکت در فصل برداشت خدمات، تعمیرات وسایر نیازهای ضروری را در مزرعه ارائه می دهند.

محصولات کارخانه کمباین سازی ایران:

کمباین955، کمباین1165، کمباین1055 کمباین1450 ،پیلرو موور محصولات این شرکت هستند که برای عرضه به مشتری آماده می شوند.

کمباین: ماشینی است که در مزرعه کاربرد دارد و چند عمل

1-درو کردن محصول

2-جداکردن کاه از دانه

3-دسته بندی محصول

را یک جا انجام می دهد و برای محصولاتی چون برنج،گندم، لوبیا و.. از آن استفاده می شود.

کمباین مدل1450: بصورت مستقیم از خارج از کشور وارد می شود و به مشتری عرضه می شود.

کمباین مدل955: که99% آن تولید داخل است وقطعاتی از قبیل پمپ هیدرولیک، لوله های هیدرولیک، و موتور از خارج وارد می شود. این مدل در سال1974 در اروپا طراحی شده و الان در اروپا از رده خارج است.

مدل1165: تقریبا همان955 است ولی با تغییراتی در مکانیسم که بازده را بالاتر برده است.

کمباین مدل1055: هنوز در حال طراحی است و طراحی آن تکمیل نشده است.

کابین: کابین سرنشین است که دارای تجهیزات رفاهی مانند کولر، ضبط صوت و…. میباشد و برای مشتریانی که خود سفارش دهند ساخته می شود و به همین دلیل خط تولید آن همیشه فعال نیست و زمانهای مختلفی از سال برای تعداد محدودی فعال است.

بیلر:ماشینی است که دسته بندی محصولاتی که قبلا درو شده اند را برعهده دارد.

موور: ماشین دروگر علوفه است.

فصل دوم

فرآیند تامین مواد در قسمت برنامه ریزی سفارشات:

هر ساله توسط مدیران ارشد سازمان برای تولید در سال آینده برنامه ریزی می شود به طوری که با توجه به محدودیتهای ظرفیت،محدودیتهای منابع انسانی محدودیتهای حجم نقدینگی و…. و نیازهای بازار و تقاضای مشتریان برای محصول و یا از راه تجربه ترکیبی برای تعداد تولید از هر محصول حاضر می شود که بنابراین برنامه ریزی قسمتهای مختلف کارخانه ملزم به حرکت در مسیری هستند که در پایان سال آینده بتوانند این ترکیب از محصولات را برای عرضه به صورت یک جا یا بصورت تعدادی آماده کنند.

در قسمت برنامه ریزی و سفارشات عملیات انجام گرفته شامل محاسبه تعداد لازم از هر قطعه و سفارش دهی آن برای خرید وبرای شارژ در ایستگاههای خط تولید است.

در شرکت کمباین سازی ایران برای سفارش دهی، قطعات را به گروههای مختلف تقسیم کرده اند. و برنامه ریزی و سفارش دهی هر گروه را به یک شخص واگذار کرده اند.

که در زیر به شرح آنها پرداخته ایم و بعد از شرح وظایف افراد خط مشی کلی بیان می شود:

1-1: قطعاتی که نیاز به برنامه ریزی ساخت(شامل عملیاتهای ورقکاری و برشکاری و…) دارند وکنترل قطعاتی که در لیست کسری اعلام شده اند.

در کامپیوتری که متصل به شبکه داخلی زنجیره تامین کارخانه است فایلهایی به شرح زیر موجود می باشد:

:ritem منظور اقلامی است که به انبار رسیده شده.

:rqty منظور اقلام که به انبار وارد شده اند.

:storqty منظور اقلامی است که پس از ورود به انبار و کنترل کیفیت آماری پذیرفته شده.

:back qty اقلامی که مورد قبول نبوده و پس فرستاده می شود.

و طبق این فایلها در این قسمت برنامه ریزی می شود اقلام سفارش داده شده به انبار رسیده یا خیر اگر هنوز به انبار نرسیده است در لیست سفارش مجدد قرار گیرد.

و بعد ازاین فعالیت ها نوبت به کنترل سفارش دهی می رسد که این عمل به صورت زیر انجام می شود:

لیست مواد و قطعاتی که نیاز به کنترل سفارش دادند توسط مدیریت ارشد توسط پرینت عرضه می گردد و قطعات را یکی یکی از نظر اینکه آیا قبلا سفارش داده شده است یا خیر(موجودی در راه) و یا اینکه به تعداد چند پارتی برای شارژ آماده داریم کنترل می شوند. و این فعالیت خود می تواند گزارشی شفاهی برای جلو بودن از برنامه سفارش دهی یا عقب بودن از آن باشد.


نوشته تاریخچه کارخانه کمباین سازی ایران اولین بار در میهن فایل پدیدار شد.

دانلود مستقیم فایل

به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد میکنیم برای دانلود مقالات بیشتر به سایت اصلی ما مراجعه کنید کلیه مقاله ها به صورت اشتراکی و تایید شده در سایت قرار گرفته و همگی به صورت کامل می باشند ، پس از پرداخت هزینه محصول می توانید به مقاله دسترسی پیدا کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل از قسمت ارتباط با مدیریت سایت با ما در ارتباط باشید ./themes/default/images/download.gif مشاهده اطلاعات کامل این محصول
ADS Here !!!